Мнения |
Страница 8 от 9
"Стъклени съдби" е първата Ваша книга, която зачитам... вече съм на половината на книгата и искам да кажа, че от доста време не бях намирала книга, която да ме кара да се прибирам в дома си, колкото се може по-скоро,за да чета... Пълна лудост и напрежение, страхотно съчетание на достоверни факти и художествен разказ, а и това постоянно ненатрапчиво намекване към хората да пазят природата си...! Гордея се, че авторката на тази книга е БЪЛГАРКА!" Привет, искам да ви благодаря за изключителните романи, които пишете. Най-много харесвам "Мастиленият лабиринт, с нетърпение чакам продължението. Бях в Египет след като прочетох последният ви роман,и посетих доста от местата, за които пишете. Естествено бях изумена, но преди всичко изключително горда, че основата на тази велика култура е по нашите земи. Не страдам от излишен патриотизъм, но съм сигурна, че е истина, че люлката на цивилизацията е тук, по нашите земи. Много материали изчетох за плочите на Градешница, за Козарника, варненския некропол, Сакар планина, и какво ли още не. Знам, че тук в България има огромна енергия и сила.
Надявам се скоро да мога да държа в ръцете си следващият ви шедьовър.
Здравейте! Първо, надявам се да не бъркам, но днес празнувате рожден ден и аз от все сърце Ви желая всичко най-прекрасно! „Антихтонът на Данте” е Роман, съчетал в себе си различни философски учения, история, наука, екшън, любов... Трудно се чете тази книга! Но пък и много се научава от нея! До сега не съм попадала на такъв жанр. Много по-задълбочена е в сравнение с подобните на Дан Браун, Джеймс Ролинс, Том Егеланд и др. сходни автори, които от няколко години присъстват на книжният пазар. Всичко е толкова обстойно обяснено, научните факти и личностните усещания на героите са толкова истински и толкова еволюират, че на моменти се губиш в лабиринта им. Четеш и се обогатяваш с всяка следваща страница. "Антихтонът на Данте" не е книга, която може да се чете вечер, в леглото, за приспиване. Тя изисква от читателя не само да има по-широк мироглед и познания, но и да умее да съчетае цялата информация, всички известни факти и да ги тълкува по по-различен начин. Кара те да търсиш и да създадеш собствен един лабиринт от факти, с чието тълкуване , в крайна сметка ще израстнат мирогледа и познанията ти. Погледнато реално всичко, за което си писала , е пред очите ни. Но колко от нас са интерпретирали фактите по този начин?! Бях поразена от представянето на Антихтона, от съпоставката на Данте и Орфей, от находките в Лепенски вир и тези от България, от това как любовта може да обърне представата за всичко известно. Животът ни е един сън и човек започва да живее истински едва когато /ако/ успее да се събуди. Може би повечето хора остават да живеят в съня си и никога не се събуждат.
Любовта и жаждата да научиш и оставиш след себе си нещо ново - може би точно това са факторите, които събуждат един човек!А любовта е единствената сила, пред която нищо не може да устои! За любовта няма невъзможни неща! Любовта преобразява всичко, давайки му съвършенна форма. "Любовта прощава множество грехове" – Библията |
Националната библиотека посрещна „Смисълът“ от Людмила Филипова |
За последен път Людмила Филипова се срещна с читатели и представи най-новия си роман „Смисълът“ преди заминаването си на двумесечна експедиция до Антарктида. На 23 януари 2018 г. писателката беше гост на 23-то издание на Клуб „Писмена“ на Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ по покана на директора доц. Красимира Александрова. Само два месеца след излизането си книгата се превърна в бестселър и беше преиздавана няколко пъти. | |
Продължава... |
Людмила Филипова в търсене на „Смисълът“ |
Людмила Филипова представи за първи път новата си книга.
Премиерата на „Смисълът“ от издателство „Ентусиаст“ се състоя на 29 ноември от
19:00 часа в Зала 42 на НДК, София. Романът е амбициозен нов прочит на въпроса,
на който човечеството се опитва да отговори от зората на своето съществуване –
какъв е смисълът да ни има.
Книгата бе представена от управителя на издателство
„Ентусиаст“ Виктория Бисерова и от д-р Соломон Паси. Водещ на събитието беше
журналистът Михаил Дюзев. В своеобразни ·Посланици на Смисъла се превърнаха
седемнайсет от най-популярните и значими лица в културния, научния и
обществения живот на страната ни: Ана Пападопулу, актриса; Богдан Томов, певец;
д-р Владимир Божилов, астрофизик; Емилиян Колевски, спортен катерач; Ива
Дойчинова, журналист; Ирина Тенчева, телевизионен водещ; Максим Ешкенази,
диригент; Милена Фучеджиева, писателка; Нели Хаджийска, журналист; Николай
Василев, икономист; Петър Антонов, актьор; Силвия Кацарова, певица; д-р Таня
Милачич, ембриолог; Теди Кацарова, певица; Туна Киремитчи, писател; Хари
Ешкенази, цигулар; проф. Христо Пимпирев, учен и полярен изследовател. Всеки от
тях сподели, разказа, рецитира или изпълни своя съкровен отговор на въпроса на
вечерта – „Какво е Смисълът?“.
|
|
Продължава... |
Людмила Филипова гостува на Факултета по журналистика и масова комуникация |
В навечерието на 24 май авторката на нашумелия роман "Войната на буквите" и още 9 бестселъра ще разкаже за пътя, който книгата трябва да измине, след като бъде измислена. Людмила Филипова ще сподели личния си опит и идеите си по въпросите: Книгата като медия от гледната точка на автора; Маркетинг на нова книга; Активности в медиите, отношения с журналистите и PR на книгата; Екранизиране на книгата, връзки с филмови продуцент.
|
|
Продължава... |